1881 yılında doğdu, Hep BİZİMLE!

10 kasım tasarımı süheyla gülen

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlanışının seksen beşinci yıl dönümünde bugün yurdumuzda ve tüm dünyada saygıyla ve özlemle anıyoruz.

Saat 09.05’ te yaşam adeta duracak milyonlar tek yürek olarak manevi huzurunda saygıyla eğilecektir.

Ulu Önder’e gösterilen saygı simgesel değildir.  Seksen beş yıldır bedenen aramızda olmasada halkının özgür vicdanında, düşüncesinde ve yüreğindedir. Çünkü başardıklarıyla geçmişimizi kurtarmış, eserleriyle fikirleriyle de bugünümüze ve geleceğimize yön verendir.

Ulu Önderin bir komutan olarak tam bağımsız çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur. Lider olarak ise milletinin ve tüm dünya insanlarının takdirini kazanmıştır. Akıl ve bilimden güç alarak gerçekleştirdikleri ile öylesine izler bırakmıştır ki, silmeye kimsenin gücü yetmemektedir, yetmeyecektir.

Bizler de Ulu Önder’in ilkelerine bağlı kalarak ve anlayarak, hayatın her anında alanında uygulayacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza da her fırsatta milleti için yaptıklarını, fikirlerini, ilkelerini, devrimlerini anlatarak, öğreterek yaktığı uygarlık meşalesini sonsuza kadar taşımalarını sağlayacağız. Çok çalışarak, başardıklarımızla övünüp geleceğe güvenle bakıp umutla, heyecanla gösterdiği hedeflere yürüyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu varlığımızı borçlu olduğumuz Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü sonsuzluğa uğurlayışımızın seksen beşinci yıl dönümünde kendisine duyduğumuz sonsuz özlemimizle; sevgi, saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

Ruhu şad olsun.

Açık Kapı Derneği Yönetim Kurulu

https://www.facebook.com/acikkapidernegimiz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here