30 Ağustos Zaferi’ nin 101. Yıl Dönümü ve Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

30-ağustos-101-inci-yılı

Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın 26 Ağustos 1922 günü başlattığı İstiklal savaşımızın en son ve en büyük savaş olan Büyük Taarruz, 30 Ağustos’ta yapılan meydan savaşında kahraman ordumuzun zaferi ile sonuçlanmıştır.

Türk ve dünya tarihinde çok önemli bir yeri olan 30 Ağustos şanlı zaferinin yüz birinci yıl dönümünde büyük zaferi kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz.

Ulusumuz, Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919’ da Samsun’a çıktığında başlattığı istiklal savaşında işgalcilere karşı vatan toprağı ve bağımsızlığı için her şeyini feda edebileceğini defalarca göstermiş sayısız zaferler kazanmıştır.

Zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1924 yılında Dumlupınar’da yaptığı konuşmasında Büyük Zafer için “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’ nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Türk Devleti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır” demiştir.

Kahraman milletimizin her bir ferdinin koruduğu, koruyacağı vatan topraklarında ay yıldızlı şanlı al bayrağımızı onurla, şerefle ve gururla dalgalandırmaya devam ediyoruz, edeceğiz.

Büyük Taarruz’ un ve 30 Ağustos Zaferi’nin 101.yıl dönümünde,  ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı en içten dileklerimizle kutluyor; bu destanı yaratan başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı, bütün vatanseverleri, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet duyguları için rahmetle, sonsuz saygıyla ve şükranla anıyoruz.

Ruhları şad olsun.

Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

Açık Kapı Derneği Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here