Sevinin çocuklar, Övünün büyükler, Bugün 23 Nisan

23-nisan-2023--açık-kapı-derneği

 “Sevinin çocuklar,

Övünün büyükler,

23 Nisan mutlu olsun.

Çok büyük bayram bu bayram,

Herkese mutlu olsun… “

Bugün 23 Nisan.

Ulusal egemenliğin ilanı olan TBMM’ nin kuruluşunun 103. yıl dönümü ve siz sevgili çocuklarımızın bayram günü.

Sevgili Çocuklar,

Ülkemizde yakın zamanda büyük bir afet oldu. Yetişkinler olduğu kadar sizlerinde canları yandı, acılar çektiniz. İnanıyoruz ki sizler acılarınızı paylaşırken yaptığınız gibi sevgiyle kucaklaşarak mutluluğu da paylaşarak birbirinizin bayramını kutlayacaksınız.

Biliyoruz ki özel günlerin, bayramların ve özellikle 23 Nisanların sizlerin yaşamında önemli bir yeri var. Belki bu bayram önceki yıllarda hepimizin gururla izlediği gösterileri coşkuyla yapamayacaksınız, şiirleri okuyamayacaksınız. Fakat yine de 23 Nisan Marşı’nı coşkuyla söyleyeceksiniz.

“Sevinin çocuklar,

Övünün büyükler,

23 Nisan mutlu olsun.

Çok büyük bayram bu bayram.

Herkese mutlu olsun… “

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK sizlere duyduğu sevgisini verdiği değeri siz çocuklara bayram armağan ederek göstermiştir. Güvenini de “Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir” sözleriyle ifade etmiştir.

Ata’mızın belirttiği gibi gelecek için umut ve güven kaynağımız sizlere inanıyor ve sonsuz bir güven duyuyoruz. Biliyoruz ki, bayramlarımız da yarınlarımız da çok güzel olacak.

Sevgili çocuklar,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı sevgiyle ve coşkuyla kutlamanızı; sevgi, saygı ve mutlulukla dolu nice bayramlara ulaşmanızı diliyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun!

 Nice 23 Nisanlara…

Açık Kapı Derneği Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here