8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

8-mart-dünya-kadınlar-günü-2023

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü uluslararası olarak tüm dünya ülkelerinde kutlanmaktadır.

Bu gün dünyada kadınların sosyal, ekonomik ve toplumsal hakları konuşulurken bu yıl ülkemizde ise yaşanan deprem felaketi dolayısıyla kadınlarımızın yaşamlarının sürdürülmesi için acil olarak bireysel ihtiyaçlarının konuşulduğu karşılanmaya çalışılacağı bir gün olacaktır.

Ülkemizin yaşadığı deprem felaketinde hayatını kaybeden canlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

Cumhuriyetimizin kuruluşundan varlığına ve devamlılığının en önemli gücü kadınlardır.

Ülkemiz kadınları her zaman güçlü olmuştur. Önce ailesinde sonra istihdamda emeği ile her alanda milletimize büyük katkı sağlamıştır. Bu zor günlerde yine kadınlar sadece kendileri için değil insanlarımız için en büyük güç olacaktır.

Felaketin aşılmasında erkeğiyle kadınıyla tüm ülkenin hatta ulusların dayanışmayla zorlukları aşarak temel hak olan yaşam hakkının korunmasını sağlayacağız. Acıların hafifletilmesi için birlik olduğumuz gibi geleceği de yine birlikte kuracağız.

Emek, eşitlik, özgürlük ve yaşam hakları için mücadele ve dayanışma gösteren kadınlarımızın onurlu mücadelesini selamlıyor, bu uğurda emek harcayan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ nü en içten dileklerle kutluyoruz.

 Açık Kapı Derneği Yönetim Kurulu

https://twitter.com/acikkapiankara
https://www.instagram.com/acikkapiankara/
https://www.facebook.com/acikkapidernegimiz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here