Değerli Öğretmenlerimiz Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun !

24-kasim-afisleri-2022

Bugün Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri’ nin kendisine verdiği “Başöğretmen” unvanını kabul etmesinin 94. yıl dönümüdür. 1981 yılından itibaren 24 Kasım tarihi Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

Değerli öğretmenlerimiz Başöğretmenimizin “Ulusları kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözleri ile verdiği görevi,  al bayrağımızın dalgalandığı vatan toprağının her yerinde sevgiyle, sabırla, dirençle ve vicdanınızla kutsal görevinizi yerine getirirken ışık olmakta umut olmaktasınız. Yetiştirdiğiniz nesillere verdiğiniz vatan, millet, cumhuriyet, Mustafa Kemal sevgisi ile ulusal varlığımızın geliştirilmesini, güçlendirilmesini ve korunmasını gerçekleştirmektesiniz.

Başöğretmenimiz Atatürk’ün öğretmenleri olarak becerilerinizle, bilgi birikiminizle genç nesillere verdiğiniz bilimsel ve laik eğitimle Türkiye’nin çağdaşlaşmasındaki emeğinizin ve alın terinizin karşılığını ödeyemeyiz. Siz değerli öğretmenlerimize şükran duygularımız tarif edilemez. Bilgi ve irfanınızla, fedakârlıkla yüreğimize ve zihnimize verdiğiniz aydınlık için minnettarız.

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü ve görevi için şehit olan öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; mesleğinizi büyük bir özveriyle yürüten MUSTAFA KEMAL’in ÖĞRETMENLERİ, sizlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyor; esenlikler içerisinde başarılı nice hizmet yılları diliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla.

AÇIK KAPI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here