ULU ÖNDER IŞIĞIN HİÇ SÖNMEYECEK !

ataturk-resmi-resimleri-10-kasim-gorselleri-4

Bugün Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlanışının seksen ikinci yıldönümünde; kendisine duyduğumuz her geçen gün büyüyen özlem ve hüzünle anıyoruz.

Ulusumuzu yeniden ve beklenmedik bir güçle ayağa kaldıran, vatanı için mücadeleye çağıran Başkomutan Mustafa Kemal, kahraman milletiyle mucizevi bir hızla düşmanı vatan topraklarından atmıştır. Kurtuluş Savaşı’nın zaferi üzerine ve tam bağımsızlık ilkesi çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti’ni yine milletiyle kurmuştur.

Milleti için hedeflediği çağdaş uygarlığa ulaşmak için akıl ve bilimi yol göstererek laiklik ve demokrasinin önemini vurgulamıştır.

Akıl ve bilimden güç alarak devrimler yapmış, cumhuriyetin temel ilkelerini oluşturmuştur. Öyle ki yaptıkları ve fikirleriyle dünya tarihine damgasını vurmuş,  tüm insanlığın saygısını kazanmıştır.

Ulu Önder “Ben miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilin ve akıldır” diyordu.

Bu nedenledir ki sonsuzluğa dek yaşayacaktır.

Gök mavisi gözleri ile de bizlere umut olmaya, ışık olmaya da devam edecektir.

Bizlerde durmadan, yılmadan ve korkmadan açtığı çağdaş uygarlık yolunda çok çalışmaya; Ata’mızın ilke ve devrimlerinin ışığında ilerlemeyi sürdüreceğimizden uygarlık meşalesini sonsuza kadar taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın seksen ikinci yıldönümünde, saygı, minnet, özlem ve şükranla anıyoruz.

Ruhu şad olsun.

Açık Kapı Derneği Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here