Cumhuriyetimiz Doksan Yedi Yaşında

29-ekim-cumhuriyet-bayrami-afis-ornekleri-1

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği  cumhuriyetimizin doksan yedinci yıl dönümünü gurur, coşku  ve kıvançla kutluyoruz.

Cumhuriyetin ilanı  ile ulusal egemenliği gerçekleştirme mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı’mız amacına ulaşmış; egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmuştur.

Benzeri olmayan milli mücadelemiz gibi cumhuriyetimizin de benzeri yoktur.  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Efendiler, değişmelerin değişmez ve durağan kuralları yoktur.Biz benzememekle ve benzetmemekle övünmeliyiz. Çünkü biz, bize benzeriz! demiştir.

Türk ulusunun kurduğu yeni devletin çağdaş uygarlık projesi olan cumhuriyet, Ulu Önder’in ilke ve devrimlerinin üzerinde yükselerek bizlere yeni bir yaşam sunmuştur.

Cumhuriyetimiz bizleri aydınlığa ulaştıran akıl ve bilme dayalı demokratik, çoğulcu, çağdaş ve laik nitelikleri ile ilmi hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmiştir.

Bugün ve gelecekte yetişen yeni nesillerde Ata’ları gibi   Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatma isteği ve kararlılığı içinde, sorumluluğunu yerine getirmekten asla vazgeçmeyecektir.

Bu bilinçle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve  tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyor, Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyoruz. 

Yaşasın Cumhuriyet!

Yaşasın Mustafa Kemal!

Saygılarımızla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here