Tüm Öğrencilerimize 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Başarılar Dilerim

suheyla-gulen-okul-acilisi

2019-2020 Eğitim öğretim yılı 9 Eylül günü başlıyor. Biliyorum ki millet olarak ve birey olarak hepimizin yeni eğitim öğretim yılından kendine göre beklentileri, umutları ve hedefleri var.

Sevgili öğrenciler,

Sizler ülkemizi ve milletimizi yüceltecek geleceğimizsiniz. Öğreneceğiniz bilgiler ile kendinizi güçlendirecek, eğitim kademeniz yükseldikçe kendinizi geliştirecek, milletimizi her alanda ileriye götüreceksiniz. Sorumluluğunuz ve göreviniz büyük ama isterseniz gerekli çalışma, azim ve kararlılığı gösterirseniz mutlaka başarırsınız. Başarı için asla vazgeçmeyiniz. Bilimsel, kültürel, sanatsal ve teknolojik olarak kendinizi yetiştirirken milli ve manevi değerlerimizi de öğrenip içselleştirerek yüksek karakterli kişiler olunuz.

Başöğretmenimiz  Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşı’mızın  sürdüğü o zor günlerde 1921 yılında sizlere ve ailelerinize şöyle sesleniyordu;

“Gelecek için yetiştirilen vatan çocuklarına, hiçbir güçlük karşısında baş eğmeyerek tam sabır ve dayanıklılık ile çalışmalarını ve öğrenimdeki çocuklarımızın anne ve babalarına da yavrularının öğrenimlerini tamamlanması için her fedakârlığı göze almaktan çekinmemelerini tavsiye ederim.”

Başöğretmenimizin gösterdiği hedeflere ulaşabilmek için demokratik, laik, bilimsel ve ulusal eğitimi gerçekleştirmeliyiz. Değerli öğretmenlerimizin Başöğretmenlerinin verdiği fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirme görevini yerine getirirken sorumluluğu büyüktür.

Cumhuriyetimizi sürekli kılacak Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı çağdaş, laik, bilimsel akılla yetişen evlatlarımızın, geleceğimizi yetiştiren öğretmenlerimizin, ailelerin ve tüm eğitim çalışanlarının 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı geçmesini dilerim.

Süheyla GÜLEN
Açık Kapı Derneği Onursal Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here