Titanic gibi…

0

“Titanik dehşetini yaşadık”
İtalya’da 4 bin 200 kişiyi taşıyan bir cruise gemisinin karaya oturması sonucunda resmi açıklamalara göre üç kişi hayatını kaybetti. Gemideki dokuz Türk vatandaşının sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Yolcular kaza anını, Titanik faciasına benzetti.

Grosseto kenti yakınındaki Giglio Adası açıklarında yaşanan kazada, “Costa Concordia” isimli gemideki yolculardan üçünün hayatını kaybettiği, 14 kişinin de yaralandığı bildirildi. Sahil güvenlik yetkilileri 50 ile 70 kişinin kayıp olmasından endişe edildiğini açıkladı.

İtalya’dan gelen ilk haberlerde, ölü sayısının altı olduğu öne sürülmüştü. Yetkililer, daha sonra, kurtarma çalışmaları sırasında yaşanan paniğin kafa karışıklığına neden olduğunu açıkladı. Bununla birlikte ölü sayısının artabileceğinden endişe ediliyor.

Ölenlerin yolcu mu mürettebat mı olduğu ve kimlikleri konusunda henüz bir açıklama yapılmadı ancak ilk gelen bilgilere göre hayatını kaybedenlerden 2’si Fransız yolcu, biri de Perulu tayfa.. Gemiden gelen fotoğraflarda çok sayıda yolcuun Asyalı olduğu görüldü. Ölenlerden birinin gemiden atlarken kalp krizi geçiren 70 yaşındaki bir erkek olduğu öne sürüldü.

Yorum Yaz »