FB’nin zararı en az 40 milyon Euro

0

F.Bahçe’nin zararı en az 40 milyon Euro

hurriyet.com.tr
25 Ağustos 2011
 
 
 
 

Futbol Federasyonu’nun kararı ile bu sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne katılması engellenen Fenerbahçe maddi anlamda da çok büyük bir kayba uğradı..

Şampiyonlar Ligi’ne ayak bastı parası olarak (Trabzonspor’un da elenmesi ile) Türkiye’ye ayrılmış bulunan 12.5 milyon Euro alması gereken Sarı-Lacivertli kulüp 6 grup maçına çıkma parası olarak da 7.5 milyon Euro civarında bir rakama daha kavuşacaktı.

İstanbul’da oynayacağı 3 grup maçının hasılatı, reklam gelirleri ve UEFA’dan TV yayınları ile gelecek bonusu da hesaba katarsak en az 20 milyon Euro daha zarara uğrayan Fenerbahçe böylece Şampiyonlar Ligi’ne gidememekle toplam 40 milyon Euro (Yaklaşık 90 milyon TL)  bir kayba uğramış oldu.

ZARAR BORSAYA BİLDİRİLDİ

Sarı-lacivertli kulüpten Kamuoyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun aldığı; Fenerbahçe Spor Kulübünün bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmaktan men edilmesi kararı neticesinde Şirketimiz  01.06.2011 – 31.05.2012 dönem gelirlerindeki kaybın, performans primleri hariç yaklaşık 25 milyon Euro civarında olması beklenmektedir. 31.05.2011’de sona eren özel hesap döneminde bu kapsamda bir gelir bulunmamaktadır. “

Yorum Yaz »