YGS sonuçları açıklandı…

0

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 27 Mart 2011 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavının (2011-YGS) sonuçlarını internet sitesinden açıkladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı YGS’de şifre incelemesiyle ilgili yaptığı açıklamada sonuçların açıklanabileceğine karar vermişti.

YGS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Sonuçlara göre, YGS’de sınavı geçerli sayılan 1 milyon 648 bin 240  adaydan, 38 bin 269’u “sıfır” aldı. Matematik testinde 40 sorunun tümünü doğru  yanıtlayan aday sayısı 1805 olarak belirlendi.

Tüm puan türlerinde 2011-YGS Türkiye Birincisi Ankara Fen Lisesi’nden  Mahmut Bilal Doğan oldu.

2011 YGS’de en başarılı il Yalova olarak belirlendi.

Adaylar sınav sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden  T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Geçen yıl olduğu gibi,  2011-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine  gönderilmeyecek.

2011-LYS başvuruları 29 Nisan – 6 Mayıs 2011 tarihleri arasında  alınacak.

Sınavda, YGS1 ve YGS2 puan türlerinde ikinciliği Kırşehir Prof. Dr. İlhan  Kılıçözlü Fen Lisesinden Murat Kaan Erdal, Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji  Lisesinden Mehmetcan Tütüncü, Özel Burç Özgören Fen Lisesinden Selçuk Erdevir,  Turgutlu Halil Kale Fen Lisesinden Eren Yalçın paylaştı.

YGS3, YGS4, YGS5 ve YGS6 puan türlerinde ikinci, Özel Yamanlar Anadolu  Lisesinden Deniz Çağlın oldu.

YGS4 puan türünde ikinciliği, Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinden  Arda Çınar ile Kayseri Fen Lisesinden Ayşe Ertoy paylaştı.

YGS3, YGS5 ve YGS6 puan türlerinde üçüncülüğü Adana Fen Lisesinden Zafer  Başıbüyük kazandı.

Yorum Yaz »